Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.Bu Oyun Bitmiş  (1292 Görüntülenme)

O kadar saçma bir sezon olmuş ki, herkes priest veya cube warlock.
Kendi sitesinin forumu bile isyan dolu.Her daim bir dengesizlik muhakkak var zaten.
Bir kere bu oyun makinesi kesinlikle ayarlı destelere göre eşleştiriyor.
Blizzard'ın oyun tasarımcılarında zerre kadar beyin yok gerçekten.
Diablo 3 batırdılar, bu oyunu da batırıyorlar.
Son Düzenleme: 03.03.2018 | 08:56 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  REKLAM

  • Öneri Ve Şikayet
  Son genişleme paketi epey metayı değiştirdi ama metayı aggro yönde değiştirdi. Priest bile aggro oynayabiliyor. Çok fazla aggro var ve dengesizlik olduğu kesin. Özelliklede corridor creeper'a bir nerf gelmesi isteniyor ve bekleniyor. nerdeyse tüm destelere girer oldu ve oyunun başında elinizde ise direk op durumundalar. Nisan ayında yeni genişleme paketi gelene kadar bir şeyler yapılması gerektiği kesin. Gerçekten son gelen kartlar metayı çok sıkıcı hale getirdi. Şuan için günlük görevi yapıp çıkar haldeyim.
 •  
  Akşam çok sinirlendim,
  Bir oyun bu kadar tek düze hale gelir mi ?
  Bir de aggro olayı var, dediğin gibi. Paladin'in aggrosundan bıkkınlık geldi. Nerede o eski keyifli desteler.
  Ne acelen var arka arkaya paket çıkartıyorsun. Hadi çıkartıyorsun ne yaptığına bir bak.
  Para odaklı şirketin alası olmuş blizz.
  Son Düzenleme: 03.03.2018 | 08:57 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  Şimdi paradan ziaye şöyle bir durum var. Biliyorsunuz her sene Nisan ayında Standart mode'dan çıkan macera ve eklenti paketleri oluyor. Geçtiğimiz yıl Blackrock Mountain, The Grand Tournament ve  Leauge of Explorers wild'e geçmişti ve yeni yıla Whispers of the old gods, karazhan ve Mean Street of Gadgetzan ile yeni çıkacak Genişleme paketi ile girildi. Yani Klasik kartların yanında yeni gelecek ile birlikte 3 genişleme paketi ve 1 Adventure kalmıştı. Standarttaki kart havuzu azaldığı ve bunuda Adventure ile dolduramayacakları için 2017 yılında 1 adventure 2 genişleme paketi yerine 3 tane genişleme paketi çıkartıldı.

  Bu sene durum biraz farklı. Önümüzdeki nisan Whispers of the old gods, karazhan ve Mean Street of Gadgetzan ile yollar ayrılıcak ve 2017 de çıkan Journey to Un'goro, Knight of the Frozen Thrones ve Kobolds Katacombs ile nisan ayına çıkacak olan genişleme paketi ile başlanacak. Bu durumda geçtiğimiz yıla nazaran çok daha fazla kartın bulunduğu bir havuz ile yeni Hearthstone yılına başlanacak. Bu vesileyle bu sene 3 genişleme paketi çıkartmayabilirler çünkü bu seferde yıl sonuna gelindiğinde Klasik kartların yanında 6 adet genişleme paketinin kullanıldığı bir havuzda çok fazla kart olacak. Benim beklentim bu sene 1 adventure 2 genişleme paketi olacağı yönünde.

  Henüz bu konuda bir açıklama gelmedi ama mart ayında kokusu çıkar. Dediğim gibi tahminime göre nisan ayında bir genişleme paketi çıkar yaz aylarında bir adventure birde yıl sonuna doğru bir genişleme paketi daha. Ama artık Adventure moduda yeni gelen son iki genişleme paketinin içine gömdükleri için artık adventure çıkarmak istemiyor da olabilirler. Bekleyip göreceğiz.
 •  
  İnsanı deli edecek kartlar tasarlamışlar.
  Warlock destesinde ki Defile ve Voidlord ( kart + 3 taunt açıyor, Possessed Lackey ile birlikte kullan, oyunun ortasında karşında böyle bir saçmalık ) bu nasıl dangalak bir tasarımdır.
  Priest Anduin kart, nasıl bir mantık, kart açtıkça refresh özelliği...Adamı gerçekten sinir eder. Çaresizce bekliyorsun.
  Kasıtlı yapıyorlar, gerçekten. Ruh hastası herifler.
  Son Düzenleme: 03.03.2018 | 08:59 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  Priest ve Warlock bence zaten güçlü idi bu hero kartları ile iyice güçlendiler ve deck oluşturma çeşitlilikleri arttı. Gelecek olan nerfler bu yönde olmayacaktır kanımca ama yeni genişleme paketi gelene ve standarttan kart azalana kadar sıkıntılı bir süreç olacağı kesin.
 •  
  Priest ve Cubelock'ın bu kadar yoğun kullanılmasının sebebi bence Aggro'ya karşı durabilen bir tek bu destelerin olması. Ama Aggro'yu durdurabilmek için OP olmaları gerekmiş. Bu desteler de sorunlu ama asıl sorun Aggro'da. Aggro olmasa bu desteleri yenmenin daha zekice yolları bulunur. Big Priest kullanarak Cubelock'ı çok rahat yenebiliyorum ama Highlander Priest de Big Priest'i çerez niyetine yiyor.

  Nisanda Raza the Chained'den ve Patches the Pirate'dan kurtulacağız. Wild'a geçecekler.

  Şubat'ta da nerfler gelecek ama hangi kartlara geleceği henüz belli değil. Corridor Creeper, Possessed Lackey, Call to Arms ve Prince Keleseth'in kesinlikle nerflenmesi lazım.

  Son yaptıkları yamada sözde masada olmayan bir minion rastgele bir olay nedeniyle ortaya çıktığında olay bitene kadar özelliği çalışmayacaktı ama Knife Juggler'ın bundan haberi yok galiba.

  I'm in charge now! :@
 •  
  Böyle saçma sapan bir ortamda legend olanların aşırı şanslı olması gerek. Ne olursa olsun şans önemli faktör.
  Son Düzenleme: 03.03.2018 | 09:00 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  % 60-65 oranında winrate olan desteler var. Çoğu tabi gene aggro. sabredip vakit bulup ve akllıca oynarsanız legend olmak zor değil. Şans tabiki önemli bir faktör ama tamamen şansada bağlamamak lazım.
 •  
  Aggro Druid'i bir deneyim dedim %83 kazanma oranı çıkardı. 24 galibiyet 11 tanesi peş peşe. 5 yenilgi. Rank 5'e gelince bıraktım.
 •  
  Bende aggro Druid denedim. % 60 ile. Kart gelmeyince de gelmiyor :)
  Kısaca Kobold hem sıkıcı hem de çok sıradan.
  Kontrol Warrior göremiyorum bile, bütün Mage'ler aggro ve secret modunda. Shaman binde bir çıkıyor. Hunter da nadir.
  Aggro paladin,mill rogue, priest ve warlock. Sadece % 80 oranla bu 4 deck.
  Son Düzenleme: 03.03.2018 | 09:01 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  Shaman artık dediğin gibi kullnılmıyor ben inatla epey denedim 500 win muhabetine win almak için aynı zamanda ama çok iyi ilerlemiyor. Karşına gene highlander priest ve cube warlock çıkınca tıkanıyorsun yada eli iyi gelen diğer aggrolara karşı zayıf kalıyor.

  Metadaki Aggrolar yeni kartlar ve kombinasyonlarla artık eskisinden daha güçlü olduğu için warriorun kontrol desteleri bir işe yaramaz şu metada face warrior bile işe yaramıyor çünkü aggrolar da artık Saronite Chain Gang yada diğer efektif tauntlarda kullanılabildiği için.

  Şuan metada 9 classın içinde bir tek priest kontrol oynayabilir bide belki mill rogue ile rogue diğerleri aggroya talim gibi görünüyor. Cube warlockda aslında tam aggro sayılmaz yani topu topu bunlar var anti-aggro

  son genişleme paketi çok fazla birbirine uyumlu kartlar içeriyor. Örneğin warlockda Dark Pact ile minionunu öldürüp kendine heal almak, yerdeki minionu tetiklemek için birebir. Possesed lackey zaten direk Voidlord yada Doomguard çıkartmak için bilerek konmuş oyuna. Carnivoruis Cube da bunların sayısını attırmak için biebir. bide üstüne Facelees Manipilator yapınca tadından yenmiyor. en son vuruşuda Gul'dan hero ile yapıyorsun. Warlock'un leg weaponu bile demon indirme üzerine ilmik ilmik işlemişler yani kartları deste oluşması için.

 •  
  Son olarak nisanda Whispers of the old gods, karazhan ve Mean Street of Gadgetzan'ın standarttan çıkması sonucu neler olacak bir buna bakalım tartışalım.

  Whispers of the old gods ile birlikte

  C'thun desteleri bitecek
  N'Zoth ile Deathrattle desteleri bitecek
  Y'saarh ve artık pek kullanılmasada Yogg-Soron tetiklemeleri bitecek.
  Druid için Mark of Y'shaarj beast miniona +1/+1 veren kartın  gitmesi aggro druidi etkileyecek Fandral Staghelm önemli bir legendary idi özellikle jade destelerde ki buda bitecek.
  Hunter çok etkilenmeyecek kanımca
  Mage'in Cabalist Tome spelli gidince quest mage oynanmaz artık kanımca
  Paladin Rallying Blade weapon aggro için önemli idi oda olmayacak hero power'ı murloc yapan Vilefin gidecek.
  Priest çok etkilenmiyor rogue aynı şekikde
  shaman Thing From Below kartı taunt olan totem açtıkça mana değeri düşen kart gidecek
  Warlock zoo tarafında Darkshire Councilman, Darkshire Librerain gidecek
  Warrior tarafında pirate warriorun olmazsa olmazı N'zoth first mate Bloodsail Cultist gidecek Taunt warriorda önemli olan ravaging ghoul ve bloodhoof brave gidecek.

  Karazhan ile birlikte

  Barnes gidiyor epey can sıkabiliyordu özellikle priestte. Druid aggro kartı 1 mana 2-2 olan Enhanced Raven, Mage'in neredeyse tüm destelerinde olan Fireland Portal ve Raving Grimoire gidiyor ki quest mage artık çöp diyebiliriz. Warlock için Imp of malchezar discardda kart çektiren kart gidiyor. Spell yaptıkça mana değeri düşen arcane golem gidiyor. Secret mage'ler için olmaz ise olmaz olan medivh's malet secret varken 3 damage vuran kart gidiyor. Priestte spell yaptıkça heal basan Priest of the Fiest gidiyor ki buda can sıkabiliyordu. Rogue'nun olmaz ise olmazı 1 mana pirate Swashbugrglar gidiyor. Medivh legendary gidiyor özellikle highlander destelerin olmaz ise olmazı idi. Shaman için önemli bir spell olan maelstrom gidiyor. (2 mana 1 vuran)

  Mean Street of Gadgetzan ile de

  1 mana 2-2 olup heal veren misteress of mixtures gidiyor. Shaman evolve desteler için önemli olan Dopplegangster 5 mana 3 tane 2-2 çıkartan. kontrol ve highlander destelerde kullanılan Dirty Rat 2 mana karşındaki desteden rastgele bir minionu aşağı düşüren. Belki de en önemlisi Patch of pirates gidiyor ki bu tüm aggro desteleri etkileyecek. Gene önemli bir deste olan tüm Jade kartları gidiyor Rogue Shaman ve Druid adına. Gene önemli bir kart olan Kazakus gidiyor ki bu highlander priesti etkiler.
  Druid aggrı kartı 1 mana tüm minionlara 1+/1 veren mark of the lotus dışında 10 mana legendary'si kun of forgotten king gidecek jade kartları zaten hem mana kristali için hemde token için önemli idi druid epey etkileniyor bu durumda.
  hunter 1 mana 1-1 + 1-1 çıkartan Alleycat gidiyor.
  Secret mage için 1 manaya oynayıp 0 manaya secret oynatan Kabal Lackey gidiyor. Secret oynadıkça mana değeri düşen Kabal Crystal Runner da olmayınca artık secret mage oynayan kalmaz gibi görünüyor.
  Paladin tarafında genellikle eldeki minionlara buff veren kartlar gidiyor ki çok etkilenmeyecek zaten artık kullanmıyorlar bu durumu
  Priest tarafında çok can sıkan Potion of maddness gidiyor ki aggroları sinir ediyordu. Kabal Talonpriest gene önemi bir kartı idi onda gidiyor. Drakonid Operative ile dragon priest çok güçlü idi oda gidiyor. Dragonfire potion çok güçlü bir aoe idi oda gidiyor. Belkide en önemlisi ki highlander priesti etkileyecek olan Raza the Chanied legendary gidiyor böylece sıfır manaya hero power yapma özelliğini kaybedecek.
  Rogue tarafında gene jade kartları gidiyor onun dışında çok büyük bir darbe yemiyor.
  Shaman tarafında Devolve gidecek önemli bir anti karttı. Jade gidince token shaman desteleri çöp olacak.
  Warlock ve Warrior tarafında aman aman bir kart yoktu bu genişlemede.

  özet olarak Druid'in aggrosu en çok etkilenen aggro ama diğer aggrolarda patch of pirates olmadığı için gücünü kaybedecek. Jade olmaması 3 class için metada deste oluşturma sıkıntısı yaratacak. Mage tarafında secret ve quest mage tarafı bitiyor. Priest tarafı kazakuslu destede çok ama çok etkileniyor ki zaten en büyük sıkıntılardan biri bu deste idi. C'thun zaten kullanan yoktu ama n'zoth ile her clasa farklı deathrattle desteler oluşturabiliyordunuz artık oda olmayacak.

  Paladin Hunter tarafında çok bir gerileme olmayacak aynı şekilde Cube Warlock tarafında da ama diğer claslarda epey yeni deste türü çalışmak gerekecek bu durumda nisanda çıkacak olan genişleme paketi ile gelecek yeni kartların neler olduğuna bağlı. Aggro için kesin gene kart koyacaklar ama umarım kontrol içinde birşeyler koyarlar.

  Etkilenen desteler. En çok kullanılanlara göre :
  Druid : Jade, Aggro, C'thun
  Hunter :
  Mage : Secret, Quest, Big Spell Mage
  Paladin : Aggro
  Priest : Highlander, Dragon, Big Priest (Barnes olan), Deathrattle
  Rogue : Tempo, Miracle (Counterfeit Coin gidince), Jade, Deathrattle
  Shaman : Token, Giants Shaman, Jade
  Warlock : Zoo (ama farklı bir versiyonu ile gene gelir)
  Warrior : Face Pirate, Taunt (ufakta olsa), C'thun

  en çok etkiklenen mage ve priest gibi duruyor.

 •  
  Sağlam değişiklik olacak, umarım yine aşırı dengesiz kartlar gelmez diyeceğim ama blizze zerre kadar güvenim yok.
  N'Zoth & Deathrattle en keyifli destelerdi. Buna üzüldüm açıkçası. Barnes'ın gitmesi ( priest için ) nefis.4 mana da oyun felç olabiliyordu. Ayrıca Quest mage de keyifli desteydi.
  Son Düzenleme: 03.03.2018 | 09:03 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  Ne çok kart gidiyormuş öyle. "Aaa bu da mı gidiyor?" dediğim çok fazla kart var. Bu durumda geriye şu desteler kalıyor:

  Hunter: Aggro, Spell, Midrange
  Paladin: Murloc
  Priest: Spiteful (Dragon desteğini kaybedecek ama Keleseth ile yine başarılı bir versiyon çıkaracaktır. Ayrıca Duskbreaker gibi yeni çıkmış bir kartı blizzard yalnız bırakmaz. Başka dragonlar gelecektir.)
  Rogue: Mill
  Shaman: Elemental
  Warlock: Demon, Cube
  Warrior: Fatigue, Quest, Shield (Evet öyle bişi var.)
 •  
  Sayfa: [1] 2   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları