Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.Neden Rank Legend Olamıyorum!  (162 Görüntülenme)

Arkadaşlar selam 2 yıldır Heartstone oynuyorum ve hala legend 1 olamadım olamıyorum. Neyi yanlış yapıyorum taktik ve stratejilerinizi paylaşır mısınız? Legend  Rank olabilmiş arkadaşların da tavsiyelerini almak harika olurdu...

Şu an 12 rank tayım. High Priest deckim var Rastakhan güncellemesiyle birlikte.


battle tag: irfanmsayin
 •  
  REKLAM

  • Öneri Ve Şikayet
  Merhaba irfanmsayin, aramıza hoş geldin.

  Oyun belli bir rank'tan sonra destenin kalitesine değil, onu kullanan kişinin takip ve strateji yeteneklerine göre ilerlemeye başlıyor çünkü yüksek rank'larda kimse basit hatalar yapmıyor. Özellikle Rank 5-1 arasında "win streak" denilen olay da ortadan kalktığı için yükselmek oyuncunun tecrübesine bağlı bir etken olmaya başlıyor.

  Bu ranklardaki oyuncular rakiplerinin destelerini ezbere bilirler. Rakibin destesinde hangi kartların olduğunu bilen bir oyuncu ona göre strateji belirleyebilir. Örneğin rakibin destesinde Lich King olduğundan eminsen, hard removal kartlardan birini (Polymorph, Hex, Mind Control vs.) ona saklarsın. Lich king düşene kadar bu kartlardan birini hep bekletirsin. Rakibin de aynı stratejiyi sana karşı kullanacak. Bu tür kartlara çok iyiymiş gibi görünen bir yem atarak asıl güçlü kartını koruyabilirsin.

  Benzer şekilde rakibin board clear kartlarının türünü ve kaç tane bulundurduğunu bilirsen ona göre oynayabilir, daha basit kartlar ile onu board clear oynamaya zorlayarak daha güçlü kartlarını sonraya saklayabilirsin. Rakip de aynı stratejiyi sana karşı kullanacak. Elinde bulunan bir board clear'ı iyi kazanç elde edecekken oynamayıp 1 sıra beklersen rakip elinde bu kartın henüz olmadığını düşünüp riske girebilir. Bekleyerek rakibin aldığı bu riski büyük bir avantaja dönüştürebilirsin.

  Her zaman ileriyi düşünmelisin. 3-5 sıra sonra hangi kartı oynayacağını planlayarak hareket etmelisin. Rakibinin de 3-5 hamle sonra ne oynama ihtimali olduğunu bilmelisin. Bazı destelerin özel kartları vardır ve tam o kadar manası varken oynarsa büyük avantaj sağlayabilir. Örneğin Odd Paladin Turn 1'de Lost in the Jungle, Turn 5'te Frostwolf Warlord oynarsa büyük avantaj sağlar. Control Priest Turn 4'te Shadow Madness, Turn 7'de Crowd Roaster oynaması ona büyük avantaj sağlar. Bu kartların bu turnlerde geleceğini bilerek hareket etmelisin.

  Açılışta hangi class'ın, senin class'ına karşı hangi kartları tuttuğunu bilmelisin. Warrior'lar Reckless Flurry'yi her zaman açılışta tutarlar. 3 Mana ile 4 damage board clear gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu, Supercollider'ın her zaman açılışta ellerinde olduğunu aklında bulundurmalısın.

  Bu bilgiler tecrübe ve bol bol araştırma ile kazanılıyor. Dünya çapındaki en iyi oyuncuların yayınlarını takip ederek onların uyguladığı stratejileri öğrenmelisin.

  Zihnini her zaman sakin tutmayı ve oyunu dinç kafa ile oynamayı unutma. Sinirli veya yorgunken oynarsan, kazandığın tüm ranklar bir anda yerle bir oluyor.

  Ben Legend Rank 2000'den yukarısını henüz görmedim. Benim de öğrenmem gereken çok şey var. Daha yüksek ranklara çıkabilmiş bir arkadaş varsa sana çok daha önemli bilgiler sunabilir. Benim ilk aklıma gelenler bunlar.

  İyi oyunlar kardeşim.

  Not: BattleTag'ının # işaretinden sonraki sayı kısmı olmadan seni ekleyemeyiz. Paylaşırken onu da eklemeyi unutma. Örn: irfanmsayin#1234
  Son Düzenleme: 15.02.2019 | 22:18 Gönderen: Nekroses
 •  
  İşin içinde şans faktörü de var. ( Kartın gelmezse boşuna dakikaların gider, bir de o gün şansız isen arka arkaya bir sürü maç kaybedersin. Bütün sinirlerin havaya kalkar.
  Blizz'e güvenmezdim.Şimdi ipler activision'da, OooooO...O oyun motorunu sen düşün. Zaten bir pisliği var. Özellikle random motorunda  ( Örnek:Tam bir alt ranka düşecekken genellikle yüzde 80 ters rakip gelir.Deneyimlerimle kesindir.Başka işe yaramaz hünerleri de var ) Şimdiii ilerleyen zamanlarda neler yaparlar neleeer.
  Başka oyun oyna garanti çok daha az sinir olursun. Kesinlikle ve kesinlikle dünyanın en gıcık oyunudur açık ara. ( Kanser eder insanı...Oyunun içinde cancer deck mecazı var...Sen düşün artık )
  Herkesin büyüük zamanını çalar, zaman içinde bir sürü manasız ve aptalca değişimler yaparlar ve sonrasında nerf gelir. ( Boşa giden hayatından çalınan min. 6 ay ) Oyun tasarımcıları sadece sizler connect olun diye yaparlar bunu !!!!!!!
  Küfür edeceğim yeri burası değil.
  ALGINIZI açın, uzak durun  bu pislik oyundan.....Benden söylemesi.
  Not : 2 seneni  ( 17 Bİn 532  saat, + 1 051 920  Dakikanı )  bu manasız oyun yerine keşke başka bir şeye verseydin.

  Algısı açık bir kişinin atmış olduğu başlık.
  https://eu.battle.net/forums/en/hearthstone/topic/17625822508
  Son Düzenleme: 05.03.2019 | 17:00 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  +
  Wild 5 rank tan sonrası big priest oynayın karşınıza milyon kez mill rogue çıkar. 100 de 100.
  Fakat aggro mech hunter veya odd paladin oynayın, milyarda bir kez mill çıkar.
  Söylüyorum 100 de 100 pislik bir yazılım. böyle eşleşme olmaz. Tamamen ayarlı bir sistem.
  Son Düzenleme: 18.03.2019 | 12:40 Gönderen: Dreamca7cher
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları