Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


    

Arena mı? Pack mi ?  (609 Görüntülenme)

Oyuna yeni başladım altınımı pack açmak içinmi yoksa arena içinmi kullanmalıyım sizce ? Cevabı pack olan arkadaşlar classic mi açmalıyım yoksa bundle mı?
 •  
  Her yıl nisan ayında Classic paket hariç, en son çıkmış 3 paket standart ligden atılır ve 4 ayda bir sisteme yeni bir paket türü eklenir. O yüzden Önce Classic, sonrasında ise son çıkan paketten geriye doğru seçim yapmanı öneririm. Standart ligden atılan kartları Wild liginde kullanmaya devam edebilirsin ama orası zordur. Yeni başlayanların uzak durmasını öneririm.

  Oyundaki paket açma sisteminde şöyle bir durum söz konusu: Legendary kart geri sayım sayacı gibi bir şanssızlık azaltma sistemi var oyunda. Adı pity timer. Bu sayaç her bir paket tipi için ayrı ayrı tutuluyor ve bize kaçta kaldığı söylenmiyor. O yüzden kaçta kaldığını bir yere not al. ;) Bu sayaç her bir paket tipi için ilk olarak 10'dan geri sayıyor ve legendary kart çıkma şansımız yavaş yavaş artıyor. en geç 1'e ulaştığında ise kesin olarak legendary kart çıkıyor. Herhangi bir paketten legendary çıktıktan sonra ise yalnızca o paket tipi için sayaç 40'a alınıyor ve bundan sonra hep 40'tan geri saymaya başlıyor. Sayaç her bir paket tipi için ayrı ayrı tutulduğundan her bir paket tipi için ayrı ayrı olmak üzere ilk açtığın 10 paket içinde 1 tane legendary kesin olarak çıkar. O yüzden hiç legendary çıkmadığından emin olduğun her bir paket tipinden legendary düşene kadar tek tek satın al ve çıktıktan sonra o paketten 1 tane daha alma. Bir sonraki paket tipine geç.

  Tüm paketlerden 1 legendary çıktıktan sonra bir daha uzun süre hiç paket satın alma. Paranı arena için biriktir. Ben oyunun başından beri hep arena oynamış ve kartlarımı oradan biriktirmiş biriyim. Oyundaki en kazançlı yerin orası olduğunu söyleyebilirim.

  Hiç oyun tecrüben yoksa önce sadece elindeki kartlarla yükselmeni ve ücretsiz solo (bilgisayara karşı) oyunlarda ilerleyerek kendini geliştirmeni tavsiye ederim.

  Eğer arena başına 3 oyun kazanırsanız (ki bu kazanma şansının %50 olduğu anlamına geliyor) kârdasınız demektir. Çünkü Arena ödülleri kabaca şu değerlere karşılık geliyor:

  Kazanılan oyun - kabaca altın karşılığı
  0 - 123
  1 - 134
  2 - 145
  3 - 150
  4 - 175
  5 - 208
  6 - 233
  7 - Yeniden girmek için yeteri miktarda altın garantisi + pack + başka küçük ödüller
  ...

  Giriş ücreti 150 altın olduğu için kaybettiğinde önemli bir kaybın olmuyor ama kazandığında ödül hızla artmaya başlıyor. 2 - 4 arasında oyun kazanıyorsan kâr ediyorsun demektir. Arena'da kart seçimi sırasında hangi kartın diğerlerine göre daha iyi olduğu ile ilgili istatistiksel veriler paylaşan siteler var:
  https://hsreplay.net : "Class Winrates" başlığını bulup "Arena" sekmesine tıklarsan son 2 hafta içinde hangi class'ın daha iyi olduğunu görebilirsin. Blizzard kartların çıkma olasılıklarını değiştirerek bu sıralama ile sürekli oynuyor. O yüzden sık sık göz atmanı tavsiye ederim.
  https://www.heartharena.com/tierlist :
  http://thelightforge.com/TierList : Bu iki linkte ise kartların kazandırma oranları ile ilgili istatistiksel veriler bulunmakta. Kararsız kaldığın durumlarda bunlardan yardım alabilirsin. Kartların birbirleri arasındaki sinerjiyi pek iyi gösteremezler. Sinerji söz konusu olduğunda kendi aklındaki seçime her zaman daha çok güven. ;)
  Son Düzenleme: 10.12.2018 | 18:26 Gönderen: Nekroses
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları