Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


    

Year of the Mammoth yılı duyuruldu  (Okunma sayısı 7164 defa)

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlayan Kraken yılında artık sonlara geliyoruz. İşte yeni yılın ismide belli oldu; The Year of the Mammoth


Year of the Mammoth Yol Haritası :

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlayan Kraken yılı ile birlikte Standart Mode'da başlamıştı. Her yeni bir HeathStone yılı aslında yeni bir Standart Mode yılı anlamına da geliyor çünkü bir kaç genişleme paketi ve adventure'un artık yeni yıl ile birlikte bu modta kullanılmayacak anlamına geliyor. İşte Mammoth yılı başladığında da Blackrock Mountain, The Grand Tournament, ve League of Explorers gibi 2 büyük genişleme paketi ve 1 adventure paketi artık Standart Mode'da olmayacak. Tabiki Wild modta oynanmaya devam edilebilecek.


Set Rotasyonu Geldi :

! No longer available

Standart mod bildiğiniz gibi yeni oyuncuların çok fazla karta ihtiyaç duymadan sadece son bir yılda çıkanlar ile oynayabilmesini sağlayan bir mod. Bu modta geçtiğimiz yıl Goblins vs Gnomes, Naxxramas gibi önemli iki paket Standart mod'dan çıakrtılmış ve Wild modta devam edilmişti. Şimdi çıkacak olan Blackrock Mountain, The Grand Tournament, ve League of Explorers ile birlikte yeni oyuan başlayan bir oyunca 3 genişleme paketi ve 2 adventure'a ihtiyaç duymadan sadece son 1 yıl içerisinde çıkanları elde ederek oynamaya devam edebilecek.

Sadece bu kartlar değil bazı klasik sette kalan yani hiç bir zaman Standart modtan çıkartılmayacak denilen kartlardan da bazılarının önümüzdeki Standart modtan çıkartılması planlanıyor. Buradaki amaç klasikleşmiş bazı buildleri öldürmek ve yenilerinin oluşmasını sağlamak.


Peki hangi kartlar önümüzdeki Standart modtan çıkacaklar ve sadece Wild'de oynanmaya devam edilebilecekler ?


Azure Drake

Azure Drake en çok kullanılan ve en etkili Neutral kartlardan biri. Neredeyse bir çok buildde Midrange ve kontrol destelerinde kullanılıyor. Artık 5 mana için bu kart yerine kart bakılması gerekecek.


Sylvanas Windrunner

6 mana cost için en iyi kartlardan bir tanesi ve oyundaki belki de en güçlü Deathrattle özelliği olan kart. Yeni Standart mod için Deathrattle desteler üzerine farklı kombinasyonlar düşünülüyor ama bu kombinasyonların içinde bu kartın girmesini istemiyorlar.


Ragnaros the Firelord

Eskiden sadece kontrol destelerine konulan bu büyük legendary kartı son zamanlarda artık aggro destelere konulur oldu. 8 Mana için farklı opsiyonlar olsun isteyen yapımcılar bu kartı da Standart modtan çıkartıyorlar.


Power Overwhelming

Warlock için çok önemli bir kart aslında bu kart. Sadece Aggro değil kontrol ve reno destelerinde de sıkça kullanılmaya başlandı ve warlock için çok iyi bir OTK kartı aynı zamanda. İşte bunun önüne geçmek isteyen yapımcılar bu kartı da Standart modtan çıkartıyorlar.


Ice Lance

Freeze Mage çok iyi bir deck ama 3 seneden beri oynanan bir deck. Artık oynanmasını istemiyorlar ve bu kartı da Standart modtan çıkartıyorlar. Böylece bir kerede 30 hasar verilebilen komboları artık Mage'in yapması mümkün değil.


Conceal

Gizlenebilme bu oyundaki en güçlü mekaniklerden biri. Gadgetzan Auctioneer ile birlikte kullanıldığında daha da güçlü oluyor ki Rogue bu sayede minionlarını gizleyip öldürücü vuruşlar yapabiliyor. İşte artık bu da mümkün olmayacak.

Bu kartlar artık Standart modta kullanılmayacağı için bu kartları dusta dönüştürmenize gerek olmadan dust maliyetlerini alabileceksiniz. Yani eğer herbirine sahipseniz 3640 dust bedavadan hesabınıza yüklenecek, eğer Golden versiyonları varsa bu miktar daha da yükselecek. Golden Ragnaros için 3200 dust vermesi gibi.


Genişleme paketlerinin içinde Adventure'lar :

Yeni yıl ile birlikte geçtiğimiz yıldan çok daha fazla kart Standart modtan çıkacağı için bu yıl üç genişleme paketi çıkartmaya karar verildi. Yani yılın başında 1 ortasında 1 ve yıl sonunda 1 olmak üzere 3 yeni genişleme paketi ve her pakette 130 yeni kart bizleri bekliyor.

Adventure'lar  Hearthstone evreniyle ilgili renkli ve tematik hikayeler ile oyunu boyamaktaydı. Benzer şekilde oyun içerisindeki setlerimizin arkasındaki hikaye ve hikayeyi öğrenmemizi sağlıyordu. Şimdi bunu genişleme paketleri ile yapmaya çalışacaklar.


Yani ilk Standart modumuz şu paketlerden oluşacak; Whispers of old Gods, Karazhan, Gadgetzan ve yeni gelecek olan genişleme paketi.

Wild kartları nereye gidiyor :

Wild mod artık eskisinden de zorlu olacak çünkü 3 yeni genişleme paketi daha gelecek. Ama bu modun ilgisiz olmasını istemiyorlar bu yüzden bu sene bazı Heroic Brawl'ları Wild moda açmayı planlıyorlar. Aynı zamanda bu sene Wild kartların kullanıldığı bazı turnuvaların da düzenlenmesi planları var yapımcıların.


Mammoth yılının ne zaman başlayacağını ilerleyen günlerde açıklayacağız ama o güne kadar bir çok sürprizde bizleri bekliyor olacak. Çok kısıtlı bir süre için günlük oyuna bağlanma ödülleri olacak. Bu ödüller gold, dust ve pack olarak verilecek. Bunun ne zaman başlayacağı da henüz belli deği.

Maiev Shadowsong geliyor :


Mammoth  yılı ile birlikte Hero ailesine bir yenisi daha eklenecek ve Rogue için Maiev Shadowsong'u elde edebileceksiniz. Bu heroyu kazanabilmek için Mammoth yılında Standart modta Ranked yada Casuel modta 10 adet galibiyet almanız yeterli olacak.


Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

By : Diabolus 17.02.2017 | 07:30
Son Düzenleme: 17.02.2017 | 08:52 Gönderen: Diabolus
Etiketler:

Yorumlar

Carno 17.02.2017 | 08:36

bu 6 kart dust yapılmayacakmış ama dustını vereceklermiş diye okumuştum.


Diabolus 17.02.2017 | 08:50

bu 6 kart dust yapılmayacakmış ama dustını vereceklermiş diye okumuştum.

doğru söylüyorsun iş arasında hızlıca haberi eklemek isterken yanlış çevirmişim. dust yapmadan dust'larını verecekler bu kartların eğer hepsinden golden versiyon varsa 10.400 dust bedavadan gelecek.


SilinmisUye 17.02.2017 | 10:58

Bu kartların dust değerleri bize verildikten sonra biz disenchant yapabilecekmiyiz peki orasını anlamadım?


nahpeyker 17.02.2017 | 11:25

peki bu kartlardan bende olmayanlarını craftlasam bedavaya mı getirmiş oluyorum


yorumdar 17.02.2017 | 13:17

şuanki dustlarımızla yapalım mı goldenlarını yapmayalım mı abi anlamadım valla çok karıştı :S


sasha 17.02.2017 | 13:27

Son Düzenleme: 17.02.2017 | 13:29 Gönderen: sasha
Bu kartlar HoF olduktan sonra, koleksiyonumuzdaki golden -> normal üstünlük sırasına göre dustları geri iade edecekler. Ve üst sınır bir desteye eklenebilecek sayıda. Birer adet legendaryler için ve diğerleri için ikişer adet kart başına..

Sizde 2 adet golden azure drake ve 2 adet normal azure drake varsa toplamda 2 golden ad dustı verilecek, 1 golden ve 2 normal varsa; 1 golden ve 1 normalın dustı verilecek.Hiç golden yoksa normal kartların dust bedeli gelecek.

Aynı şekilde golden ragnaros ve normal varsa elinizde, sadece goldenın dustı iade edilecek.

Tavsiyem, koleksiyonunuzda hiç Ragnaros veya Sylvanas yoksa bunları oluşturun, bedavaya gelirler. Yada Azure drake ve diğer commonları golden olarak oluşturun, nasıl olsa geri iade olacak. Sadece normallerinin bedeli yanacak.

Bildiğim kadarıyla HoF sonrası bunları dust edip edemeceğimiz net değil.


iHaveADream 17.02.2017 | 17:13

SA. Abiler benim kafam iyice karıstı he, Diablous kardes sen isin aslını astarını iyice ögrendikten sonra bidaha yazar mısın bu dust olayı nası olcak diye, Tesekkürler


Diabolus 17.02.2017 | 19:41

Arkadaşlar sasha arkadaşımız da güzel yazmış zaten.Bende çok farklı bir şey yazmadım sadece değindiği nokta şu 2 adet ragnaros var elinde biri golden diğeri normal, sana sadece bunlardan en değerlsinin dust maliyetini verecek yani 3200, birde bunun normali var diye + 1600 vermeyecek.

şöyle örnek verelim gene elinizde 1 ragnaros, 2 azure drake ve 2 conseal var diyelim, size verilecek dust 1600+ 100x2 + 40x2 : 1880 dust olacak. Bu dustlar verildikten sonra bu kartları isterseniz dust yapabilecekmisiniz net değil. Ben Brode o konuyu biraz açık bırakmış ama benim tahminime göre Hall of Fame olan bu kartları artık dust edemeyeceğiz, tabi bu benim tahminim. Daha vakit var zaten acele etmeyin bir şey için. 


Diabolus 17.02.2017 | 19:43

peki bu kartlardan bende olmayanlarını craftlasam bedavaya mı getirmiş oluyorum

eğer kullanacaksan wild'de evet bedava getiriyorsun ne harcarsan sana geri verecekler yeni standart modta ama eğer wild oynamıyorsanız gerek varmı craft etmenize bir düşünün derim.Yani bu kartları şuan craft ederseniz bu kartlar elinizden gitmeden dustlarını cebinize atacaksınız. 


Diabolus 17.02.2017 | 19:44

şuanki dustlarımızla yapalım mı goldenlarını yapmayalım mı abi anlamadım valla çok karıştı :S

gerek yok, golden yaparsan şuan cebinden atıyorum 3200 gold çıkacak, sana geri verecek o 3200'ü ama sen o golden legendary'i standartta oynayamacaksın, wild'de oynayabileceksin.


brtn 19.02.2017 | 19:17

blackrock, LoE, kartlarını toza dönüştürsem nasıl olur. wild format hiç oynamadım pek oynayacağımı da sanmıyorum. baya dust ediyor toplamda.


Diabolus 20.02.2017 | 11:37

blackrock, LoE, kartlarını toza dönüştürsem nasıl olur. wild format hiç oynamadım pek oynayacağımı da sanmıyorum. baya dust ediyor toplamda.

oynayamayacaksan yapabilirsin tabi sana kalmış, ama unutmayın haftalık tavern brawl'larda wild kartları seçilebiliyor.


nahpeyker 24.02.2017 | 21:35

mammoth ile artık arena wild olacakmış. https://us.battle.net/forums/en/hearthstone/topic/20753189941
zaten wild değil miydi bütün kartlar seçilebiliyordu neyi değiştirdiklerini anlayamadım


nonastik 25.02.2017 | 10:34

Ben şimdi 24 şubatta Azure ve ragnaros craftladım Bana 2000 dust mı verilecek?Sayfa: [1] 2   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.