Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


    

Neden Rank Legend Olamıyorum!  (897 Görüntülenme)

Arkadaşlar selam 2 yıldır Heartstone oynuyorum ve hala legend 1 olamadım olamıyorum. Neyi yanlış yapıyorum taktik ve stratejilerinizi paylaşır mısınız? Legend  Rank olabilmiş arkadaşların da tavsiyelerini almak harika olurdu...

Şu an 12 rank tayım. High Priest deckim var Rastakhan güncellemesiyle birlikte.


battle tag: irfanmsayin
 •  
  Merhaba irfanmsayin, aramıza hoş geldin.

  Oyun belli bir rank'tan sonra destenin kalitesine değil, onu kullanan kişinin takip ve strateji yeteneklerine göre ilerlemeye başlıyor çünkü yüksek rank'larda kimse basit hatalar yapmıyor. Özellikle Rank 5-1 arasında "win streak" denilen olay da ortadan kalktığı için yükselmek oyuncunun tecrübesine bağlı bir etken olmaya başlıyor.

  Bu ranklardaki oyuncular rakiplerinin destelerini ezbere bilirler. Rakibin destesinde hangi kartların olduğunu bilen bir oyuncu ona göre strateji belirleyebilir. Örneğin rakibin destesinde Lich King olduğundan eminsen, hard removal kartlardan birini (Polymorph, Hex, Mind Control vs.) ona saklarsın. Lich king düşene kadar bu kartlardan birini hep bekletirsin. Rakibin de aynı stratejiyi sana karşı kullanacak. Bu tür kartlara çok iyiymiş gibi görünen bir yem atarak asıl güçlü kartını koruyabilirsin.

  Benzer şekilde rakibin board clear kartlarının türünü ve kaç tane bulundurduğunu bilirsen ona göre oynayabilir, daha basit kartlar ile onu board clear oynamaya zorlayarak daha güçlü kartlarını sonraya saklayabilirsin. Rakip de aynı stratejiyi sana karşı kullanacak. Elinde bulunan bir board clear'ı iyi kazanç elde edecekken oynamayıp 1 sıra beklersen rakip elinde bu kartın henüz olmadığını düşünüp riske girebilir. Bekleyerek rakibin aldığı bu riski büyük bir avantaja dönüştürebilirsin.

  Her zaman ileriyi düşünmelisin. 3-5 sıra sonra hangi kartı oynayacağını planlayarak hareket etmelisin. Rakibinin de 3-5 hamle sonra ne oynama ihtimali olduğunu bilmelisin. Bazı destelerin özel kartları vardır ve tam o kadar manası varken oynarsa büyük avantaj sağlayabilir. Örneğin Odd Paladin Turn 1'de Lost in the Jungle, Turn 5'te Frostwolf Warlord oynarsa büyük avantaj sağlar. Control Priest Turn 4'te Shadow Madness, Turn 7'de Crowd Roaster oynaması ona büyük avantaj sağlar. Bu kartların bu turnlerde geleceğini bilerek hareket etmelisin.

  Açılışta hangi class'ın, senin class'ına karşı hangi kartları tuttuğunu bilmelisin. Warrior'lar Reckless Flurry'yi her zaman açılışta tutarlar. 3 Mana ile 4 damage board clear gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu, Supercollider'ın her zaman açılışta ellerinde olduğunu aklında bulundurmalısın.

  Bu bilgiler tecrübe ve bol bol araştırma ile kazanılıyor. Dünya çapındaki en iyi oyuncuların yayınlarını takip ederek onların uyguladığı stratejileri öğrenmelisin.

  Zihnini her zaman sakin tutmayı ve oyunu dinç kafa ile oynamayı unutma. Sinirli veya yorgunken oynarsan, kazandığın tüm ranklar bir anda yerle bir oluyor.

  Ben Legend Rank 2000'den yukarısını henüz görmedim. Benim de öğrenmem gereken çok şey var. Daha yüksek ranklara çıkabilmiş bir arkadaş varsa sana çok daha önemli bilgiler sunabilir. Benim ilk aklıma gelenler bunlar.

  İyi oyunlar kardeşim.

  Not: BattleTag'ının # işaretinden sonraki sayı kısmı olmadan seni ekleyemeyiz. Paylaşırken onu da eklemeyi unutma. Örn: irfanmsayin#1234
  Son Düzenleme: 15.02.2019 | 22:18 Gönderen: Nekroses
 •  
  Bu biraz da yetenekle alakalı. Ben her sezon wildta top25 bitirebiliyorum. sadece wild open ayı 124. bitirdim oda 30 ocakta 21. sırada bıraktım. gece bi açım 124'e düşmüştü bende şok oldum o gece. Bu konuyla alakalı youtube kanalı açtım ve nasıl legend olunur gibisinden bir videomda var. maçlarım var. bakmanızı tavsiye ediyorum. (Bu sezonda legend1 oldum şuanda legend13.)
  https://www.youtube.com/channel/UCNSA0FxoKJRF0VQFWAN7Nyg?view_as=subscriber
 •  
  Tavsiye için teşekkürler axecasper. Seni sohbet kanalımızda göremedim. Bize katılmak istersen battle.net programı açıkken https://blizzard.com/invite/WjoVHxz4 linkine tıklayabilirsin. Haberleri en hızlı oradan paylaşıyoruz.
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları