Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


    

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - sasha

Sayfa: 1 2 [3] 4 5
31
Dr Boom craft et, tüm herolar için olmazsa olmaz. Onun dışında Sylvanas Windrunner, Ysera veya Ragnaros da olabilir.  Ama bence Dr. Boom kesinlikle ilk craft edilmesi gereken legendary kartı.

32
Genel anlamda, üç setteki Classic, GvG, TGG ve yayınlanmış 3 maceradaki; Naxx, Blackrock M ve LoE yar alan tüm kartları inceleyip, öğrenmen gerek. Böylece kartların birbirleriyle olan ilişkilerini ve kombo sinerjilerini birbirlerine bağlamaya başlayabilirsin. Bunun dışında nasıl deste oluşturulur ve deste türleri hakkında da araştırma yapmanın faydası var. HS halen çok yeni bir kart oyunu ama ona rağmen 800 civarı farklı kart var ve bu sayı her 2-3 ayda bir 50 ile 150 kart arasında artmaya devam edecek. Bundan dolayı koleksiyonunda craft tuşuna basıp, elinde olan ve olmayan tüm kartları görerek, hepsini tek tek incelemen gerek. Başka yolu yok.


33
Secret paladin dediğin destenin de çeşitleri var. Örneğin son 2 aydır rank'de aggro paladin oynuyordum (mc ve secret olamadan), ama yeni metada desteyi farklılaştırma gereği duydum ve mc ve 4 tür secret'leri ekledim. Şu anda yeni destem daha dengeli oldu ve genel anlamda halen midrange paladin destesi gibi işliyor. Murloc Knight, Piloted shredder ve Tirion, MC dışında ekstra avantaj sağlıyor. İstediğim anda, desteden MC & secretleri ve Piloted shredder  çıkartıp, desteyi daha da hızlandırabilirim.  Şu an bu desteyle rank 7 deyim ama çok da uğraşasım yok 5 için. 

Genel olarak Rank 5 için tempo mage halen iyi bir seçenek gibi duruyor ama gene de saatlerce uğraşmak gerek.

34
Duyurular / Ynt: The League of Explorers başladı !..
« : 22.11.2015 | 20:48 »
http://www.hearthstoneturkiye.com/temel-bilgiler/the-league-of-explorers-rehberi/

Yukarıdaki bu sitenin linkinde heroic mode için deste tavsiyeleri var.

Kendi açımdan ilk haftayı sırasıyla; tempo mage, priest ve frost mage, ikinci haftayı ise; taunt warrior ve druid ile geçtim.

35
Heroic modda Chieftain Scarvash beni zorlamadı, ilk severde onu taunt warrior ile geçtim. Elimde Doomsayer olsa daha da kolay olacak gibi duruyor. Ama onun yerine geçen hafta gelen warrior kartı; Obsidian Destroyer ve silahlarların kombinasyonu benim için resmen olayı bitirdi. 3. sunde biraz takıldım ama sonra druide geçince raahtlıkla geçtim onu.

36
sorcerers apprentice ve arcane golem i ekleyebilirsin.

force of nature druid için çok iyi bir kart, sakla onu. güzel kartla var, dusta çevireceksen sadece holy wrath görüyorum gidebilecek, ama başlarda kullanılabilir.

37
Başlangıçtaki gelen questleri bir araştır; her hero'yu aç, hepsini lv10 a getir, arenaı dene, vb lerden elinde 700 altına yakın biriktirebilirsen, bence hemen git blackrock mountainin ilk wingini hemen al (çok iyi bir legendary ve güzel kartlar var), eğer maceraları para ile almayacaksan. Sonrasında normal olarak devam edersin. Maceraları alma sıra ise, benim fikrim önce br mountain 1. wing sonrasında naxx'in winglerine devam et, naxx de işine yarayan wingleri aldıktan sonra blackrock'a dönebilirsin. LoE için acele etme.

38
Aşağıda basit ama tempo anlamında işini görecek bir mage destesi verdim. Hepsi basic karttır, elinde daha iyi alternatifler varsa değiştirebilirsin.

Koleksiyonunu geliştirmek için sana tavsiyen günlük gelen questlerini yap, yada üçünü biriktirip tek seferde yap. Eğer F2P oynuyorsan ya gelen altınlarla arenaya gir, arenada çok iyi değilsen bu altınlarla adventure (maceraların) her bir wing'ini 700 altına alabilir yada 100 altına paket açabilirsin. Maceralarda güzel kartlar ve etkili legendary'ler var. 700 altın ortalama olarak 7 ile 11 gün arasında biriktiliyor, buna göre ayda 3 wing yada 20 civarı paket açabilirsin ve düzenli oynarsan yavaş yavaş bir koleksiyon oluşmaya başalr. Bir de fazla kartları dusta çevirip güzel epic yada legendary kart yaparsın kendine ileride.

2x Arcane Missiles
2x Frostbolt
2x Fireball
2x Water Elemental
2x Flamestrike (en az 1 tane)
2x Acidic swamp ooze
2x Chillwind Yeti
2x Razorfen Hunter
2x Murloc Tidehunter
2x Wolfrider
2x Senjin shieldmasta
2x Gurubashi berserker
2x Gnomish Inventor (veya Dragonling mechanic)*** (elindeki kartlara göre değiştirebilirsin)
2x Ironfur Grizzly (veya Mirror Image)***  (elindeki kartlara göre değiştirebilirsin)
2x Boulderfist Ogre ***  (elindeki kartlara göre değiştirebilirsin)

39
Priest'te taunt iyidir de, taunt kartın güçlü olacak. Yukarıdaki tauntların çoğu ilk saldırıda gidecek gibi duruyor. En önemlisi destende hiç Northshire Cleric yok. Her preist destesi için olmazsa olmaz bir kart. Divine Spirit ile oynayacaksan destene Inner fire da eklemen gerek ki kombo yapabilesin yüksek canlı miniolarınla. Yine destende olması gereken Power word: shield ve Holy Nova yok. Yeni başlayanlar için özellikle basic kartlardan Holy smite, mind vision da ekleyebilirsin, mind blasta destenin tarzına uymamış. Sağlam minionlar istiyorsan Lord of the arena yerine Gurubashi Berserker dene, aynı şekilde chillwind yeti de girmeli bence desteye. Deste oluştururken mana seviyesini ve destende bunu dengeleyecek şekilde dağıtman gerek. İnglizcen varsa nasıl deste oluşturulur diye bir sürü video var ortalıkta

Sana tavsiyem, yeni başladıysan ve elindeki kartlar azsa, basic kartlarla aggresive bir mage, hunter, warlock veya paladin destesi yap. Druid bile olabilir. Ama priest özellikle orta veya gelişmiş bir koleksiyon istiyor. 

40
Genel bir kontrol warrior destesinin linkini ekledim, elindeki kartlarla üzerinde çalışabilirsin

http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/control-warrior-deck-list/

41
Kontrol Warrior gibi duruyor ama elindeki diğer kartlara da bağlı. İkinci önerim Priest yada karma bir freeze mage olabilir. Midrange Paladin de olabilir ama Reno çok gidecek gibi durmuyor oraya. 

42
Geçen hafta daha LoE açılmamışken, rank'de birkaç kere rastladığım bir fatigue rogue destesi vardı, Reno o destede de super gider gibi. Oynaması zevkli gözüksede rakip için biraz sinir bozucu bir deste

Destenin ana kazanma mekanizması: Coldlight Oracle + Gang Up + Shadowstep + Vanish

Coldlight Oracle'ı kopyalayıp yada ele döndürüp hızlıca fatigue yaptırmak, bu arada A. Healbot, ve diğer spellerle board kontrolu de vardı.

43
Bu arada bugün Reno Jackson'ı normal bir destede denedim (x2 kartların olduğu) ve fatigue durumunda (hiç kart kalmaması) veya destende çekmediğin 1 kart olması durumlarında da özelliği aktif oluyor. Bu anlamda Reno Jackson'ı Freeze Mage, control Warror yada priest gibi fatigue'i hedefleyen destelerde de görmeye başlayabiliriz.

44
Yardım Bölümü / Ynt: Reno Jackson
« : 14.11.2015 | 22:47 »
Sitede eğer destenizde 1den fazla kart yoksa canını fuller diyo ama karşımda bi adam 5 adet kartı kalmışken renoyu attı ve canını fulledi çevirinizde bir problem olabilir mi yoksa bu bir bug falan mı ?

Reno Jackson, destende ne kadar kart kaldığı değil, kalan her bir karttan birer tane olması durumunda özelliği çalışıyor. Yani teknik olarak RJ oyuna geldiğinde destende kalan kartlardan hiç aynısından olmayacak. farklı kart olması durumunda özelliği aktif olmaz.

Bunun dışında, fatigue olduğunda, yani destende hiç kart kalmadığında da özelliği çalışıyor (normal x2 kartalrın olduğu destede denedim oluyor). Yani yine normal bir deste oluşturup, fatigue'i hedefliyorsan; warrior, freeze mage, priest veya yeni fatigue rogue desteleri gibi, RJ'ı destedeki tüm kartlar bittikten sonra oynamak üzere elinde bekletebilirsin. Aslında bu özelliğiyle hiç beklemediğim bir şekilde oyun görecek gibi.45
Hayır koyulmaz diye birşey yok, sadece battlecry özelliği aktif olmaz oyuna geldiğinde, o anlamda 6 manaya sadece 4/6 bir minion olur, ki 6 mana seyivesinde çok daha iyi alternatifler var.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5