Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.


    

HearthStone Eşleştirme Sistemi Nasıl Çalışır ?..  (4374 Görüntülenme)

Hearthstone içerisinde Casual, Ranked ve Arena modlarının kendilerine özel sıralama ve eşleştirme düzeneği bulunmaktadır. Her oyunun eşleştirme sistemi kendi içerisinde geçerlidir, diğer modlara artısı yada eksisi yoktur.

Casual Game ve Ranked Game Sistemi Nasıl Çalışır:

Her oyuncu için oyun içerisinde Matchmaking Rating (MMR) denilen bir sistem çalışmaktadır ve biz bu sistemi her hangi bir yerde görme yada ölçme şansına sahip değiliz. Bu sistem oyun içerisinde canlı olan ve hareketli olan bir sistemdir.  MMR puanımız galibiyet aldıkça artar ve mağlubiyet alındıkça azalır. Diğer yandan Kazandığınız ya da kaybettiğiniz MMR rakibinizin MMR seviyesine bağlıdır. Ranked Game ve Causal Game arasında sadece şöyle bir fark vardır oda; Casual moddaki MMR galibiyet ya da malubiyetinize göre hızlıca hesaplanır. Ranked'da bu olay daha kapsamlıdır.

Tüm ranked modundaki MMR puanınız sezon bitimiyle birlikte sıfırlanır. Casual modundaki MMR olduğu gibi kalır, sezon bitiminde sıfırlanma Casual mod için geçerli değildir.

Eşleştirme sisteminin amacı sizi aynı seviyedeki oyuncular ile buluşturmaktır ve bunu aktif olarak oyun arayan oyuncu grubu arasından yapar. Eşleştirme sadece sıralama ya da seviyenize göre yapılmaz, aynı zamanda o anda oyun arayan diğer oyuncuları da hesaba katar. O an için sizinle aynı seviyede oyuncu bulamadığı takdirde bir üst ya da alt seviyeden de oyuncu getirebilmektedir.

Ranked oyun modunda bulunan en üst seviye olan Legend seviyesinin kendine özgü bir MMR sistemi mevcuttur. Bu seviyeye gelen oyuncular düşük Ranked seviyelerine istedikleri kadar oyun kaybetselerde düşemezler.

Arena Modundaki Eşleştirme Sistemi Nasıl Çalışır:

Arena moduna gelince ise benzer bir sistemin çalıştığını görürürüz. Arenada kazandığınız maçlar kadar kaybettikleriniz de önemlidir ve eşleştirmeniz birbirine olabildiğince yakın galibiyet/malubiyet oranı olan oyuncular arasından yapılır. Ayrıca her arena turunuz sonunda (12 galibiyet ya da 3 malubiyet) MMR’ınız sıfırlanır, yeni bir arena turuna başladığınızda sıfırdan bir MMR ile oynarsınız.
 •  
  Teşekkürler
 •  
  Teşekkürler işime yaradı :)
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları